Wpisy z tagiem: kupa

piątek, 18 marca 2011

No właśnie! Niby każdy wie do czego służy kosz na psie odchody. Mieszkańców Bemowa nikt chyba jednak nie uświadomił, bo zamiast wrzucać do niego kupę, zostawiają ją obok. W koszu lądują za to butelki i inne śmieci. Oto zdjęcia z okolicy przystanku "Redło"...

 

Kupy na Bemowie

Niektórzy nie wiedzą co robić z koszami na psie kupy

Zgroza! Kosz obok a kupy na chodniku i trawniku

Jak wskazują wyniki badań zrealizowanych przez Millward Brown w ramach wspólnie realizowanej z Multi Communications kampanii „Kupa wstydu!” większość posiadaczy psów myśli, że psia kupa nikomu nie zawadza. Problem jest nagłaśniany coraz bardziej co daje możliwość stworzenia dochodowego biznesu.

- W USA, na przestrzeni ostatnich lat, powstało mnóstwo firm przejmujących obowiązek sprzątania na siebie. Za jedyne 7,5 – 15 USD tygodniowo usuwają to co pozostawi pupil w ogródku domowym. Zajmą się także wywiezieniem i odpowiednim „składowaniem” psich odchodów – co jest usługą bardzo ważną, gdyż wiele samorządów lokalnych nie pozwala na wyrzucanie torebek z psimi odchodami do normalnych śmietników. Jeden z pionierów tego biznesu, tzw. „pooper scooper”, Mathew Ossborn przyznał niedawno, że po krótkim czasie organizacji biznesu i zatrudnieniu managera, nie specjalnie angażował się w jego prowadzenie, a zarabiał 45.000 USD rocznie. Pieniądze zrobił zatem na tym, że w problemie znalazł kupę okazji do zarobienia dobrych pieniędzy - czytamy na blogu Multi Communications.

Cały artykuł można przeczytać >> TUTAJ <<.

 

Zestaw do sprzątania (fot. za tbs.bielawa.pl)

W Polsce biznes na razie raczkuje. Rozwinie się jeśli będzie popyt, czyli więcej ludzi zacznie sprzątać lub przywiązywać do tego wagę.

czwartek, 17 marca 2011

Kupa zrobiona w odpowiednim miejscu może udawać element ogródka skalnego, kawałek drzewa... a nawet wąsa!

fot. za blog.tenbit.pl

Czy za takie coś można się obrazić? :)

poniedziałek, 14 marca 2011

Takie tabliczki stanęły w Szczecine. Postawił je lokalnny oddział "Gazety Wyborczej". Szczytny cel, ale wśród rzesz właścicieli psów nawet Raczkowskiemu nie udało się wzbudzić wyrzutów sumienia. Akcja nie przyniosła efektu. Może w tym roku GW Szczecin pójdzie lepiej? :)

www.pinger.pl

niedziela, 13 marca 2011

W Gazecie Stołecznej tekst o akcji "Psie sprawy Warszawy". Wynika z niego, że jesteśmy za dumni żeby schylać się po kupy naszych pupili. Cały tekst do przeczytania tutaj.

 

Fot. Bartosz Bobkowski / AG

 

Psie odchody można zbierać nie tylko do takich torebek. Redakcja warszawa.gazeta.pl podpowiada jakich gadżetów można używać w tym celu. Tutaj o tym przeczytacie.

sobota, 12 marca 2011

Problem psich odchodów na ulicach polskich miast to temat istotny niemal dla wszystkich. Jak wynika z badań zrealizowanych przez Millward Brown SMG/KRC, aż 96% respondentów uważa, że właściciele psów nie sprzątają po swoich pupilach lub robią to zbyt rzadko.

- Właściciele czworonogów przyznali w badaniu, że nie sprzątają po swoich psach głównie z dwóch powodów: pierwszy to brak świadomości, że psie odchody mogą przeszkadzać innym; drugi – to wstyd. Te dwa czynniki łączą się i wzajemnie wspomagają. Najprawdopodobniej wstręt do psich odchodów wraz z poczuciem, że tak naprawdę nikomu one nie przeszkadzają, skutecznie zniechęca do sprzątania. Obserwacja taka skłania zatem do prowadzenia działań o charakterze edukacyjnym; zwiększenie dostępności odpowiednich torebek nie rozwiąże póki co tego problemu - czytamy w raporcie.

Pełny raport znajdziesz tutaj.

 

czwartek, 10 marca 2011

- Na przedmieściach Waszyngtonu, gdzie mieszkałam trzy lata, sprzątanie po swoich psach należało do zwyczajów tak oczywistych jak futbol w niedzielny wieczór czy hamburger na lunch - czytamy w Gazecie Stołecznej.

Katarzyna Bosacka opisuje jak sprząta się w Stanach Zjednoczonych. Polecamy, bo to ciekawa lektura. Artykuł znajdziesz tutaj.

 

wtorek, 08 marca 2011

Ponoć w Cambridge wymyślono jak wykorzystać psie kupy. Technologia, która posłużyła do oświetlenia jednego z parków w Cambridge przywędrowała tam z Indii.  Z psiej kupy powstaje metan, dzięki któremu latarnie dają w nocy światło. Wystarczy wrzucić kupkę w woreczku do specjalnej maszyny i stanie się światłość :)

fot. za www.shoofla.pl

poniedziałek, 07 marca 2011

Dziś w 'Gazecie Stołecznej' można przeczytać płomienny komentarz jej naczelnego, Seweryna Blumsztajna, na temat sprzątania po czworonogach.

- I jak co roku razem z wiosną "Gazeta" rusza do boju z psią kupą. Będziemy pisać, mobilizować do zbierania, pokazywać zas...ne miasto. I bynajmniej nie jesteśmy znużeni latami walki. Przeciwnie, nasza determinacja wzrasta z roku na rok. Wiemy już, że to może trwać niemal tak długo jak wojny religijne. [...] Musisz włożyć torebkę foliową na rękę, schylić się, zebrać kupę twojego psa, zsunąć tak torebkę z ręki, żeby kupa został w środku, i rozejrzeć się za koszem od śmieci. Tylko tak możemy wygrać z psimi kupami - czytamy.

Całość komentarza znajdziesz tutaj.

Polecamy też sondę, w której psiarze wyjaśniają dlaczego sprzątają.

Czy sprzątasz po swoim psie? [SONDA]
niedziela, 06 marca 2011

Artysta posługujący się pseudonimem Resko zamalował na różowo psie kupy w centrum Poznania. Podobają wam się takie kupy? Łatwo je dzięki temu dostrzec, więc i prawdopodobieństwo wdepnięcia mniejsze :).

fot. vlepvnet.bzzz.net

fot. vlepvnet.bzzz.net

fot. vlepvnet.bzzz.net

fot. vlepvnet.bzzz.net

 
1 , 2
| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Gazeta.pl Warszawa