niedziela, 20 marca 2011

Mimo, że w sobotę 19 marca nie dopisała pogoda, to happening akcji "Sprzątam po moim psie" udał się znakomicie. Były darmowe porady weterynaryjne, gry i zabawy dla najmłodszych, BOŚ rozdawał zestawy do sprzątania, a każdy zachwycał się po prostu psimi pokazami! Jednym słowem było super. Relacja z imprezy >> TUTAJ <<.

Mamy nadzieję, że za rok będzie tak samo odjazdowo! :) W imprezie wzięło udział kilkaset osób, choć do wspólnego zdjęcia chcieli pozować nieliczni :)

Wspólne zdjęcie (FOT. PIOTR LISOWSKI)

sobota, 19 marca 2011

Dziś finał trzeciej edycji akcji "Sprzątam po moim psie".


- Start w samo południe koło Pubu Lolek na Polu Mokotowskim. Będzie dużo muzyki, rozgrzewającej herbaty i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Znawcy psów będą mogli wygrać vouchery na psią karmę o wartości 1 tys. zł, psy - wyszaleć się w zabawie z frisbee, ich właściciele - bezpłatnie zasięgnąć porady weterynarza, dzieci - pomalować buzie, a wszyscy - obejrzeć pokaz szkolenia psów. Marek Sołtys, znany jako Szalony Wózkowicz, pokaże, jak pies pomaga na co dzień osobie niepełnosprawnej, a dziennikarz Tomasz Raczek i raper Wujek Samo Zło będą szukać dobrego domu dla zwierzaków z zagrożonego likwidacją schroniska w Celestynowie - czytamy w serwisie warszawa.gazeta.pl.

 

Szczegółowy program >TUTAJ<.

piątek, 18 marca 2011

No właśnie! Niby każdy wie do czego służy kosz na psie odchody. Mieszkańców Bemowa nikt chyba jednak nie uświadomił, bo zamiast wrzucać do niego kupę, zostawiają ją obok. W koszu lądują za to butelki i inne śmieci. Oto zdjęcia z okolicy przystanku "Redło"...

 

Kupy na Bemowie

Niektórzy nie wiedzą co robić z koszami na psie kupy

Zgroza! Kosz obok a kupy na chodniku i trawniku

Jak wskazują wyniki badań zrealizowanych przez Millward Brown w ramach wspólnie realizowanej z Multi Communications kampanii „Kupa wstydu!” większość posiadaczy psów myśli, że psia kupa nikomu nie zawadza. Problem jest nagłaśniany coraz bardziej co daje możliwość stworzenia dochodowego biznesu.

- W USA, na przestrzeni ostatnich lat, powstało mnóstwo firm przejmujących obowiązek sprzątania na siebie. Za jedyne 7,5 – 15 USD tygodniowo usuwają to co pozostawi pupil w ogródku domowym. Zajmą się także wywiezieniem i odpowiednim „składowaniem” psich odchodów – co jest usługą bardzo ważną, gdyż wiele samorządów lokalnych nie pozwala na wyrzucanie torebek z psimi odchodami do normalnych śmietników. Jeden z pionierów tego biznesu, tzw. „pooper scooper”, Mathew Ossborn przyznał niedawno, że po krótkim czasie organizacji biznesu i zatrudnieniu managera, nie specjalnie angażował się w jego prowadzenie, a zarabiał 45.000 USD rocznie. Pieniądze zrobił zatem na tym, że w problemie znalazł kupę okazji do zarobienia dobrych pieniędzy - czytamy na blogu Multi Communications.

Cały artykuł można przeczytać >> TUTAJ <<.

 

Zestaw do sprzątania (fot. za tbs.bielawa.pl)

W Polsce biznes na razie raczkuje. Rozwinie się jeśli będzie popyt, czyli więcej ludzi zacznie sprzątać lub przywiązywać do tego wagę.

czwartek, 17 marca 2011

Organizatorzy happeningu "Sprzątam po swoim psie", "Gazeta Stołeczna" i serwis warszawa.gazeta.pl, udostępnili w internecie do pobrania plakat reklamujący finał akcji.

Można go pobrać >> TUTAJ << klikając na link prawym przyciskiem myszy i "zapisując element docelowy jako..." np. na pulpicie. Plakat jest w formacie A4. W formacie A2 możecie go pobrać >> TUTAJ << w ten sam sposób.

Zachęcamy do pobierania i drukowania. My zaraz wieszamy go u siebie w bloku :).  Przypominamy też, że finał akcji już w tę sobotę! Start godz. 12!

Kupa zrobiona w odpowiednim miejscu może udawać element ogródka skalnego, kawałek drzewa... a nawet wąsa!

fot. za blog.tenbit.pl

Czy za takie coś można się obrazić? :)

środa, 16 marca 2011

... więc wybierzmy sprzątanie po psach. W psie niespodzianki wchodzą także wielkie gwiazdy.

Raper P. Diddy wędrując nowojorskim chodnikiem, wdepnął w psią kupę. Jak podają serwisy plotkarskie w nowiutkich złotych adidasach. Współczujemy.

 

fot. kozaczek.pl

Do podobego wypadku doszło też na planie "Seksu w wielkim mieście 2". Kim Cattrall przeoczyła psią kupę na planie, wskutek czego buty, które miała na sobie (autorstwa Manolo Blanhika, a jakże!) byłyby do wyrzucenia, gdyby nie asystentka. Dziewczyna przez dwie godziny musiała doprowadzać buty do czystości.

 

fot. kozaczek.pl

Wypadki zdarzają się też naszym celebrytom. Mogła się o tym przekonać młoda aktorka Olga Frycz (córka aktora Jana Frycza).

fot. wtopa.eu

To niezbity dowód na to, że gwiazdy sceny nie unoszą są ponad ziemią dzięki sile uwielbienia swoich fanów :).

wtorek, 15 marca 2011

Od połowy lutego serwis warszawa.gazeta.pl, a Gazeta Stołeczna od początku marca, zachęcającą do sprzątania po swoich psach. W sobotę wielki finał akcji na Polu Mokotowskim. My się wybieramy, a wy? :)

Dla zainteresowanych, więcej tutaj.

 

rys. Paweł Borowski

poniedziałek, 14 marca 2011

Takie tabliczki stanęły w Szczecine. Postawił je lokalnny oddział "Gazety Wyborczej". Szczytny cel, ale wśród rzesz właścicieli psów nawet Raczkowskiemu nie udało się wzbudzić wyrzutów sumienia. Akcja nie przyniosła efektu. Może w tym roku GW Szczecin pójdzie lepiej? :)

www.pinger.pl

niedziela, 13 marca 2011

W Gazecie Stołecznej tekst o akcji "Psie sprawy Warszawy". Wynika z niego, że jesteśmy za dumni żeby schylać się po kupy naszych pupili. Cały tekst do przeczytania tutaj.

 

Fot. Bartosz Bobkowski / AG

 

Psie odchody można zbierać nie tylko do takich torebek. Redakcja warszawa.gazeta.pl podpowiada jakich gadżetów można używać w tym celu. Tutaj o tym przeczytacie.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Gazeta.pl Warszawa